Czy taka zmiana to może być nowotwór?

Dzień dobry. Od paru dni zauważyłem u siebie pod żołędzią penisa miękkie wybrzuszenie koloru żyły, które po naciśnięciu zmienia kolor na blady. Nie czuje żadnego bólu i nie odczuwam żadnych zmian. Dodam, że dopiero od pewnego czasu odciągam cały napletek z penisa bo jestem bliski zabiegu stulejki. Chciałbym wiedzieć czy jest to nowotwór? Nie wiem dokładnie od kiedy to wybrzuszenie znajduje się pod żołędzią i czy zmieniało swój rozmiar, od zewnątrz nie widzę żadnych zmian ani pogrubień, tylko gdy odciągnę całą skórę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

diagnostyka nowotworu nie może opierać się na opisie składającym się z kilku zdań. Nowotwory diagnozuje się na podstawie szeregu badań wykonanych i zleconych przez specjalistę.

Proszę udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego bądź bezpośrednio do urologa, który obejrzy owe wybrzuszenie oraz w przypadku, gdy coś go zaniepokoi, to zleci ewentualne badania. Być może jest to niewchłonięty krwiak, poszerzenie naczyń żylnych prącia lub skutek urazu mechanicznego. Zmianę musi ocenić lekarz.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania pojawiły się pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienie-pod-zoledzia-penisa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wybrzuszenie-obok-penisa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zyla-z-boku-penisa-ktora-wchlania-sie-podczas-wzwodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.