Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taka zmiana to stulejka?

Mam 14 lat i napletek z mojego penisa w ogóle nie schodzi nawet w stanie spoczynku i nie wiem cy to stulejka, bo gdy próbuję ją ściągnąć to nie boli, ale widzę, że napletek jest bardzo wąski. Oczekuję na odpowiedź. A jeszcze jedno nie miałem jeszcze wytrysku, czy to normalne? Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź. Nie chce mówić o tym rodzicom, bo nie wiem jak zareagują.
14 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witaj!

Obecność polucji jest objawem dojrzewania. Jeżeli występuje u Ciebie w nieco wolniejszym tempie, to brak polucji w tym wieku jest naturalny.

Natomiast brak możliwości zsunięcia napletka właśnie wskutek zwężenia jego ujścia może świadczyć o stulejce. Innym objawem tego schorzenia jest ból przy każdej próbie odciągnięcia napletka. W takim wypadku konieczna jest niezwłoczna konsultacja ze specjalistą urologiem, ponieważ stulejka nieleczona może prowadzić do rozwoju infekcji w obrębie penisa, w którym zachowanie należytej higieny nie jest możliwe.

Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy