Stulejka - leczenie

Witam. Mam pewien problem, polega on na tym, że nie mogę ściągnąć napletka, nawet jak jest penis w czasie spoczynku. Gdy próbuje ściągnąć napletek, to zauważam, że stulejka jest jakby za mała. Co mam z tym zrobić? Jak to wyleczyć? Czy jest konieczność leczenia tego? Co może się stać jeżeli to tak zostawię?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie!

Stulejka jest schorzeniem polegającym na zwężeniu ujścia napletka, które utrudnia ściągnięcie napletka. Wyróżnia się stulejkę całkowitą (niemożliwe jest całkowite odsłonięcie żołędzi) i częściową ( gdy możliwe jest częściowe odsłonięcie żołędzi. Prącie powinno być obejrzane przez urologa, który oceni stopień schorzenia i wybierze najlepszą dla Pana metodę leczenia.

Najczęściej jednak leczenie jest chirurgiczne, polegające na poszerzeniu ujścia napletka. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Nieleczona stulejka prowadzi do gromadzenia się pod napletkiem mastki, która jest pożywką dla bakterii, zwiększając częstotliowść infekcji układu płciowego.

Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty