Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 8 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być stulejka? Jak leczyć?

Witam, mam 17 lat. Podczas ściągania napletka mój żołądź nie chce wyjść do końca. Mianowicie jak nie mam wzwodu nawet i chce ściągnąć napletek już na końcu występuje ból i nie chcą wyjść do końca. Widzę z jednej strony jakby żołądź był przyczepiony do napletka. Podczas wzwodu żołądź nie chce wyjść nawet do połowy. Czy to kwalifikuje się do pójścia do urologa czy przejdzie samo? Z góry dzięki za odpowiedź.
17 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witaj!
Stulejka jest schorzeniem, w przebiegu którego ujście napletka jest tak zwężone, że uniemożliwia odsłonięcie żołędzi prącia w całości. Dodatkową dolegliwością jest towarzyszący próbie zsunięcia napletka, ból. Jeżeli te objawy występują łącznie, to prawdopodobieństwo wystąpienia stulejki jest wysokie, a wówczas interwencja specjalisty urologa jest konieczna. Przyczyną nabytej postaci schorzenia jest z reguły niewłaściwa higiena w obrębie prącia.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy