Czy taka zmiana zwiększa ryzyko ciąży?

Witam, jeśli chciałabym zmienić datę miesiączki podczas stosowania nuvaring to w trakcie 7dniowej przerwy należy go zaaplikowac o daną ilość dni wcześniej, tak jak jest napisane w ulotce :Aby przesunąć w czasie wystąpienie krwawienia na inny dzień tygodnia, można skrócić przerwę w stosowaniu systemu o dowolną liczbę dni; im przerwa w stosowaniu jest krótsza, tym większe prawdopodobieństwo braku krwawienia z odstawienia i wystąpienia plamienia lub krwawienia międzymiesiączkowego w czasie stosowania następnego systemu. Czy taka zmiana zwiększa ryzyko ciąży?

Nie, jeśli Pani skróci przerwę. Może Pani w ogóle nie robić przerwy, tj. wyjąc stary krążek i od razu zaaplikować nowy. Za to wydłużenie przerwy nawet o 1 dzień bardzo osłabia ochronę,