Stosowanie Nuva Ring a przesuwanie miesiączki

Witam, chcę z powrotem zacząć przyjmować hormony i myślałam o nuva ring. Wcześniej stosowałam jasminelle a potem yazz, odstawiłam na 3 lata, bo przytyłam. Czy mogę zrobić tak, że włożę, go pierwszego dnia miesiączki, a potem następny włożę od razu po 3 tygodniach, bo chcę przesunąć miesiączkę? Czy nie mogę zrobić w ten sposób? Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Informacja producenta leku: W wyjątkowych przypadkach, aby opóźnić wystąpienie krwawienia z odstawienia, pacjentka może
założyć nowy system terapeutyczny dopochwowy, opuszczając tygodniową przerwę w jego
stosowaniu. Nowy system terapeutyczny dopochwowy można używać przez następne 3 tygodnie.
W tym czasie może występować krwawienie międzymiesiączkowe lub plamienie. Po tygodniowej
przerwie w stosowaniu systemu terapeutycznego dopochwowego powraca się do normalnego
stosowania NuvaRing.

Oznacza to możliwość włożenia krążka bez tygodniowej przerwy.