Czy taki poziom TSH jest prawidłowy przy staraniach o ciążę?

Chciałabym zapytać czy poniższe wyniki są w porządku w przypadku starań o ciążę, czy też TSH jest za wysokie i powinnam rozpocząć leczenie, mam 28 lat, ważę 48 kg przy wzroście 160 cm: TSH 2,38 norma: 0,35-4,94 FT3 3,09 norma: 1,58-3,91 FT4 0,95 norma 0,7-1,48 anty TPO <3,00 norma: 0-5,61 anty-TG <3,00 norma: 0-4,11 P/c p. receptorom TSH 1,02 norma: 0-1,99 Cholesterol całkowity: 169 norma 115-190 Cholesterol HDL: 47 Cholesterol nie-HDL: 122 Cholesterol LDL: 112,4 Trójglicerydy: 48 norma: 0-150 Ferrytyna: 39,1 norma: 4,63-204 Żelazo: 154,0 norma: 50-170 Morfologia krwi - wszystko w normie prócz monocytów wynoszących 10,10 a norma: 2-10. Badanie ogólne moczu - wszystko w normie. Bardzo dziękuję za odpowiedź i porady.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badania krwi, planując starania o dziecko. To bardzo ważne postępowanie dla prawidłowego przebiegu i rozwiązania ciąży.

Na podstawie przedstawionych wyników badań, prawdopodobnie wszystkie parametry wystąpiły w ustalonych normach referencyjnych. Nie powinno stwierdzić się niedokrwistości, stanów zapalnych, ani zaburzeń ze strony tarczycy. Jednakże dla kobiet planujących ciążę, TSH powinno oscylować między 1 a 2.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem ginekologiem oraz endokrynologiem, który po analizie dotychczasowych badań podejmie decyzję o dalszych krokach postępowania oraz ewentualnym rozszerzeniu diagnostyki.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tsh-w-ciazy-niskie-stezenie-wysokie-stezenie

https://zdrowie.parenting.pl/tsh-u-dzieci

https://portal.abczdrowie.pl/badania-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.