Czy taki wynik bHCG u 32-latki jest prawidłowy?

Witam. Mam pytanie odnośnie wyniku Bety Hcg jeżeli moja ostatnia miesiączka była 13 czerwca wczoraj robiłam Betę i wynik 595 to czy to jest dobry wynik??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro ostatnia miesiączka miała miejsce 13 czerwca, to oznacza, że jest Pani około 4-5 tygodnia ciąży. Na tym etapie stężenie hormonu beta-HCG może być różne, z reguły jednak znajduje się w podanych granicach: 4-426 mlU/ml w przypadku 4. tygodnia ciąży oraz 19-7340 w przypadku 5. tygodnia ciąży.

Podany przez Panią wynik wskazuje więc na 5. tydzień ciąży. Oczywiście hormon beta-HCG będzie wzrastał. Zakłada się, że powinien on podwajać swoją wartość co 2-3 dni.

Proszę udać się do ginekologa między 6 a 8 tygodniem w celu potwierdzenia ciąży. Najprawdopodobniej na tym etapie będzie można już wykryć akcję serca u dziecka oraz zmierzyć jego długość. Lekarz zleci również wykonanie niezbędnych badań oraz przeprowadzi obszerny wywiad ginekologiczny.

Szczegółowe informacje na temat poziomu hormonu beta-HCG znaleźć można w naszym artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.