Czy takie grube endometrium nie świadczy czasem o ciąży?

Mam 3 dzieci po 4 ciążach, ostatnie urodzone rok temu. Niedawno lekarz stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników. Właśnie kończę karmić piersią. Odkąd po porodzie pojawiła się miesiączka, jest bardzo nieregularna i dziwna, raz niemalże krwotok, raz skąpa, za to przez 3 tygodnie. Ostatnią miesiączkę miałam 27 października. Test negatywny. Lekarz stwierdził 20 mm endometrium, przepisał duphaston, na 10 dni, a potem antykoncepcję. A ja się teraz zastanawiam, czy można stwierdzić PCOS po 1,5 roku bez owulacji (ciąża plus karmienie, a ta wizyta była zaraz po 1 miesiączce po porodzie). No i co do teraźniejszości, czy takie grube endometrium nie świadczy czasem o ciąży? No i po 3 w jakiej fazie cyklu jestem z takim endometrium w 53 dniu cyklu. Dziękuję i pozdraawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie ponownie udać się do lekarza ginekologa