Czy taki lek ma wpływ na antykoncepcję?

Od 4 dni po przerwie antykoncepcji zaczelam brać tabletki, ginekolog przepisal mi na infekcje zinnat.Czy lek zinnat wpływa na antykoncepcje jeśli biorę osłonkę na żoladek?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niektóre antybiotyki mogą obniżać skuteczność antykoncepcji – należy do nich także Zinnat, co oznacza konieczność zastosowania dodatkowego zabezpieczenia przez cały okres trwania antybiotykoterapii, a także przez 7 dni po jej zakończeniu.

Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Leki osłonowe nie mają nic do rzeczy, a ich zażywanie nie oznacza możliwości zrezygnowania z dodatkowego zabezpieczenia – to jest prezerwatywy.

O tym, jak prawidłowo zażywać antybiotyki przeczyta Pani pod tym adresem, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jak-prawidlowo-przyjmowac-antybiotyki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.