Czy takie leki mogą zaszkodzić mojemu dziecku?

Bardzo proszę o poradę. Jestem w 24 tygodniu ciąży, mam zdiagnozowaną nerwicę natręctw od 16 lat, jak dowiedziałam się o ciąży to przerwałam zażywanie połowy z 25mg tabletki paroksetyny. Obecnie jestem prawie w 24 tygodniu ciąży, miesiąc temu nerwica powróciła. Pojawiły się lęki, smutek, natrętna analiza myśli, miałam kilka nieprzespanych nocy. Ostatnio Stan delikatnie lepszy, większość nocy śpię, na wieczór nieco się uspokajam. Mimo,wszystko dalej kiepsko się czuje, od 5, 6 rano budzę się z niepokojem, smutkiem, pierwszą połowę dnia jestem taka depresyjna, nic mi się nie chce. Psychiatra proponowała mi żeby jednak teraz wdrożyć najmniejsze dawki sertraliny póki jestem w II trymestrze tak żeby się podleczyc, uspokoić i unormować moj Stan, a do 30 tygodnia spróbować odstawić. Mam ogromny dylemat bo z jednej strony boję się że zaszkodzę dziecku takim przewlekłym stresem w którym ostatnio jestem a z drugiej strony boję się tych leków.

Witam serdecznie,

Proszę przemyśleć wspólnie z lekarzem podjęcie psychoterapii wspierającej Panią w udżwignięciu tej podwójnej odpowiedzialności.Byłoby wg.mnie jeszcze lepiej,gdyby odbywała się w parze z ojcem dziecka,bo być może nie korzysta Pani wystarczająco z pomocy najbliższych,przez co kumuluje Pani lęk wyłącznie w sobie.Może chodzi o problemy z zaufaniem ,które i tak trzeba będzie rozwiązać.

Pozostaję do ew.dyspozycji telefonicznej.

Serdecznie pozdrawiam.