Czy takie przesunięcie powinno mnie martwić?
Przesunięcie szyjki macicy Ostatnio podczas samobadania odkryłam, że moja szyjka macicy nie znajduje się na środku (jest bardzo mocno po prawej stronie) oczywiście zapisalam się do ginekologa na usg jednak termin dopiero za miesiąc a trochę mnie to martwi. Czy takie przesunięcie jest normalne?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
do przesunięcia macicy na prawą lub lewą stronę może dojść na skutek guzów, zrostów (na przykład po stanach zapalnych w przydatkach lub zabiegach chirurgicznych) czy torbieli. Inną możliwą przyczyną są wypełnione jelita bądź wypełniony pęcherz moczowy.
Niestety nie wiemy, jaka jest przyczyna przesunięcia szyjki macicy u Pani. Wyjaśnić to może jedynie badanie ginekologiczne, na które się już Pani zapisała.
Życzymy dużo zdrowia!