Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie torbiele są groźne?

Dzień dobry, po operacji wodniaka jądra obrzęk jądra nie ustąpił minęły już 4 tygodnie dodatkowo pojawiło się zapalenie jądra i torbiele na jądrze. Czy te torbiele są groźne lekarz powiedział ze nie zawierają one ropy i mogą się wchłonąć. Czy zapalenie jądra może być groźne w tym przypadku ? Biorę antybiotyk aby to ustąpiło.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 6 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno się wypowiadać bez zbadania Pana i obejrzenia zawartości w badaniu USG bądź przynajmniej bez dokładnego zapoznania się z wynikiem i zdjęciami już wykonanego USG. Ważne by pozostawał Pan pod kontrolą urologa prowadzącego i ściśle przestrzegał zaleceń. Stan zapalny wymaga wyleczenie, potem na nowo można ocenić mosznę w badaniu USG.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy