Czy tatuaż należy usunąć?

Ostatnio dużo się mówi o szkodliwości, toksycznosci tatuażu ze względu na metale ciężkie wchodzące w skład tuszu itd. Ja mam tatuaż czarny wykonany bardzo cienką igłą. Jego wymiary to 1,5cm ×1,5cm , czy tak mały tatuaż również jest niebezpieczny? Czy tak niewielki tatuaż też jest rakotwórcze i zagraża mojemu zdrowiu? Rozważam jego usunięcie ale czytałam że usuwanie bywa jeszcze bardziej zgubne bo podczas lasero terapii wyzwalają się substancje z tuszu które są szkodliwe i przedostają się do węzłów chłonnych oraz krwiobiegu... nie wiem co robić. To mój jedyny tatuaż

Dzień dobry, nie ma wskazań do usunięcia tatuażu. Oczywiście jeżeli zdecyduje się Pani na jego usunięcie, nie ma zagrożeń, o których Pani pisze.