Czy te 3 tabletki mogły spowodować że miesiączka się spóźnia?

Witam, 26 listopada dostałam okres, 27 listopada ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne z powodu bolesnej miesiączki. Wzięłam tylko 3 tabletki, poniewaz bardzo źle się po nich czułam. Teraz spoznia mi się okres, zawsze bolały mnie piersi przed, teraz żadnych objawów. Czy te 3 tabletki mogły spowodować że miesiączka się spóźnia?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej nie , proponuje wykonać test ciążowy i udać się do ginekologa