Czy te korony nie będą się wykrzywiać?

Witam, mam wadę zgryzu i wystające dwójki górne i cofnięte jedynki górne. Gdy byłam dzieckiem nosiłam aparat a teraz zęby wykrzywily się ponownie. Chce zrobic korony na te 4 zęby moje pytanie brzmi czy mam gwarancję że te korony z czasem nie zaczną mi się wykrzywiać? Czy będą one tak zamocowane że mogę mieć pewność że nic ich nie ruszy?
KOBIETA, 32 LAT 3 miesiące temu

Korony same w sobie nie będą się przemieszczać ale zęby już mogą. Korona jest przyklejona do zęba. Najlepiej najpierw przeleczyć się ortodontycznie a później ewentualnie estetycznie odbudować zęby przednie. Opracowanie "krzywych" zębów pod korony wymaga dużego ich oszlifowania i zebrania tkanek również tych zdrowych, co może być powikłane koniecznością leczenia kanałowego, co z kolei niestety osłabi cały ząb.