Czy te leki psychiatryczne można stosować jednocześnie?

Witam. Psychiatra mi zapisal nastepujace leki : Elicea rano tydzien 5 mg potem 10mg, Hydroxyzinum 10 mg w razie potrzeby i leku oraz Trazodone na noc 50 mg. Jednakze przerazil mnie fakt, ze czytajac rozne fora pisze by nie laczyc elicea oraz hydroxyzinum. Pisalam o tym z lekarzem i psial, ze mozna laczyc. Nie wiem juz co o tym sadzic czy nie brac wgl hydroxyzinum. Nie chce serca sobie popsuc braniem tych dwoch lekow razem. Sprawdzając na necie czy te leki ( elicea, hydoxozinum) wchodza w interakcje ze soba wyszlo niby, ze nie to prawda? Jednakze jak dodalam Trazodone to juz wyszlo, ze wchodzi w interakcje z tymi dwoma. Proszę o pomoc i informacje. Czy te 3 leki mozna stosowac jednocześnie tego samego dnia ? Nie chce umrzec po stosowaniu lekow.

Lekarz psychiatra zna farmakodynamikę i farmakokinetykę przepisywanych leków, wie również jakie mogą być działania niepożądane. Prawdopobnie biorąc pod uwagę Pani stan kliniczny, rozpoznanie i objawy dobrał najlepsze i zgodne z posiadaną wiedzą preparaty. O swoich obawach również powinna Pani poinformować lekarza prowadzącego. Proszę pamiętać, że zawsze może skonsultować się Pani z innym specjalistą.