Czy można stosować jednoczenie Elicea i Betaloc?

Czy to grożna w skutkach interakcja leków i jak brać te leki aby jej uniknąć? Do tej pory oba leki brane są podczas tego samego posiłku-śniadanie rano. Leki: Elicea 5mg i Betaloc ZOK 50. "Interakcja istotna między lekami Betaloc ZOK 50 i Elicea: Wzrost stężenia metoprololu we krwi (o 80%). Ujawnia się i nasila działanie na receptory"

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie może odpowiedzieć lekarz prowadzący Panią, który zna Panią i Pani historię leczenia.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com