Czy stosując Betaloc mogę wypić wino?

Witam otrzymałem od lekarza Betaloc ZOK 25 ( 1 tabletka na dzień) Miałem ciśnienie ok 145/80. Moje pytanie jest takie czy moge wypić kieliszek wina lub 1-2 piwa?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Wady serca - kardiomiopatie wtórne

Kardiomiopatie zazwyczaj pojawiają się ze względów genetycznych. Istnieją jednak inne czynniki, które mogą je wywoływać. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

substancją czynną Betaloc ZOK jest metoprolol. Substancja ta wchodzi w interakcję z alkoholem, dlatego podczas stosowania tego leku nie jest zalecane spożywanie napojów alkoholowych. Może to bowiem doprowadzić do zwiększonego stężenia metoprololu we krwi i zbyt mocnego obniżenia ciśnienia.

O możliwości nasilenia działania leku po spożyciu alkoholu informuje ulotka Betaloc ZOK.

Takie postępowanie może poskutkować zawrotami czy bólami głowy, a czasem omdleniami. Mimo, że podane przez Pana ilości alkoholu nie są duże, to istnieje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i należy być tego świadomym.

Podobne pytanie pojawiło się już w pytaniach do specjalistów. Odpowiedź na nie znaleźć można po kliknięciu w link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-spozywac-alkohol-stosujac-lek-betaloc-zok.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty