Po jakim czasie mogę napić się piwa od wzięcia tego leku?

Wzięłam tabletkę voltaren po ilu godzinach moge bezpiecznie wypić piwo

Redakcja abcZdrowie

Witam,

najbezpieczniej byłoby powstrzymać się od picia piwa czy innego alkoholu po przyjęciu tabletki Voltaren Acti Forte. Substancją czynną tego leku jest diklofenak potasu należący do grupy NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Połączenie tego typu leków wraz z alkoholem nie jest zalecane, gdyż może poskutkować krwawieniem z przewodu pokarmowego oraz rozstrojem żołądka. Lepiej więc nie ryzykować.

Szczegółowe informacje na temat tej grupy leków znaleźć można w jednym z naszych artykułów, który pojawia się po kliknięciu w poniższy link: https://portal.abczdrowie.pl/niesteroidowe-leki-przeciwzapalne-charakterystyka-dzialanie-stosowanie. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.