Jak w tej sytuacji mam przyjmować Betaloc?

Witam nie pamiętam czy zażyłam rano tabletkę betalog zok 25. Ciśnienie mam zazwyczaj 100/60 a biorę go na obniżenie pulsu i siły bicia serca. Przepisaną mam 1 tabletkę rano i 0.5 popołudniu. Nie wiem czy żarzyć teraz tabletkę skoro nie pamiętam czy połknęłam czy ominąć. Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu

Nadciśnienie tętnicze - przyczyny

Nie tylko nieodpowiednia dieta skutkuje wystąpieniem nadciśnienia tętniczego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, omawia czynniki wystąpienia nadciśnienia leżące po stronie genetyki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku Betaloc ZOK 25, w przypadku pominięcia nie należy przyjmować podwójnej dawki leku.

Dalsze postępowanie uzależnione jest od czasu, jaki upłynął. Jeżeli pacjent nie przyjął ustalonej dawki leku, a od tego incydentu nie minęło jeszcze 12 godzin, wówczas należy przyjąć pełną dawkę zalecaną przez lekarza.

Jeśli jednak od pominięcia tabletki minęło więcej niż 12 godzin to należy całkowicie pominąć dawkę, a następną przyjąć o zwykłej porze.

Szczegółowe informacje dotyczące leku Betaloc zostały również opisane w naszym artykule dostępnym tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/betaloc-charakterystyka-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty