Czy mam pominąć dawkę leku Venlectine?

Dzień dobry, przyjmuje Venlecitine 75 każdego dnia o godz. 9.00. Niestety, dzisiaj zapomniałam o porannej dawce i będę mogła zażyć lek dopiero o godzinie 19.00. Czy w tej sytuacji zażyć lek najszybciej jak to możliwe, czy pominąć dawkę leku? Z wyrazami szacunku,
KOBIETA, 33 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent leku Venlectine informuje, by w przypadku pominięcia danej dawki zażyć ją tak szybko, jak to możliwe. Jeśli jednak odstęp pomiędzy przyjęciem zaległej i następnej dawki jest zbyt mały, to należy zrezygnować z niej. Nie trzeba bowiem stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia.

W obecnej sytuacji mogła Pani przyjąć lek o 19, teraz natomiast proszę przyjąć nową dawkę o 9 rano, pamiętając przy tym, by nie była ona podwójna.

Więcej informacji na temat tego leku można znaleźć w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/venlectine-sklad-dzialanie-wskazania-i-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.