Czy można łączyć Betaloc i Apap?

Dzień dobry stosuje lek Betaloc Zok 25 ( pół tabletki rano ) czy mogę jednocześnie przyjmować apap ? Jak tak to jaki odstęp godzinny muszę stosować ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku gdy ma Pani wątpliwości co do stosowania dwóch leków różnych grup to warto posiłkować

się ich ulotkami informacyjnymi. W opisie preparatu znajdują się także informacje co do możliwości występowania interakcji tych leków z innymi. W tym wypadku mamy do czynienia z niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, którym jest Apap. Substancją czynną w tym leku jest Paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Betaloc natomiast jest lekiem, który obniża częstotliwość pracy serca oraz zmniejsza przy tym ciśnienie. Leki przeciwbólowe raczej można stosować podczas przyjmowania leków na serce. Niemniej jednak należy zwrócić szczególną uwagę na dawki oraz częstotliwość ich przyjmowania. Warto także pomyśleć o konsultacji z lekarzem, aby dokładnie omówić tą kwestię. Dodatkowo lekarz wyjaśni jak można łączyć te leki i w jakich odstępach czasowych przyjmować kolejne dawki. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu z lekarzem lub farmaceutą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/paracetamol-charakterystyka-wskazania-dawkowanie-skutki-uboczne-przeciwwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/betaloc-charakterystyka-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.