Czy mogę wziąć Apap na ten ból?

Ból pleców między łopatkami . Ból powiększa się przy ruchu na boki i również ale mniej przy głębokim wdechu . Czy np. przyjęcie leku APAP jest dopuszczalne ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

owszem, paracetamol jest lekiem o łagodnym działaniu przeciwbólowym, więc jeżeli nie przyjmuje Pan innych leków przeciwbólowych na stałe (np. opioidów), to może Pan zastosować Apap. Do przeciwwskazań należą także choroby wątroby, anemia. Natomiast niestety niewykluczone, że paracetamol okaże się zbyt słaby, jeżeli bóle na wysokości łopatek są manifestacją dolegliwości ze strony odcinka piersiowego kręgosłupa. Proszę również pamiętać, że paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego, co jest szczególnie istotne przy bólach kręgosłupa. Więcej o tej substancji w naszym artykule, zachęcam do wnikliwej lektury: https://portal.abczdrowie.pl/paracetamol-charakterystyka-wskazania-dawkowanie-skutki-uboczne-przeciwwskazania.

Jeżeli ból nie ustąpi, proszę skonsultować swoje objawy z internistą w celu zdiagnozowania problemu – być może konieczna będzie wizyta u ortopedy oraz badania obrazowe. Natomiast o bólu kręgosłupa traktuje ten artykuł, może zechce Pan się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-kregoslup-bole-szyi-odcinka-ledzwiowego-i-piersiowego-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.