Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to mogą być objawy przepukliny kręgosłupa?

Witam. Kilka dni temu dźwignąłem paczkę z przygarbionej pozycji i poczułem jakby ukłucie w części lędźwiowej kręgosłupa. Od tamtej pory czuję ból. Rano po przebudzuniu nie boli prawie wcale lecz ból stopniowo narasta w ciągu dnia. Najgorzej jest wieczorem, wczoraj wieczorem ledwo co wstałem z fotela. O normalnym wysiadaniu z auta mogę pomarzyć. Paracatamol nie pomaga wcale, a ibuprofen uśmierza ból. Ból zanika kiedy leżę na plecach. Czy może to być przepuklina kręgsłupa?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból kręgosłupa może mieć bezpośredni związek z przeciążeniem go, ale nie musi oznaczać przepukliny.

Niestety bez badania fizykalnego trudno powiedzieć coś więcej, natomiast proszę pamiętać, że ból wskazuje na stan zapalny w organizmie i konieczne jest jak najszybsze podjęcie leczenia.

Zachęcam do zapoznania się z materiałem dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Proszę zwrócić się do internisty lub do specjalisty – ortopedy. Zadecyduje o dalszej diagnostyce, to jest RTG lub TK czy MRI odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Z pewnością też zaleci stosowanie leków przeciwzapalnych – niestety w takim wypadku paracetamol oraz ibuprofen są niewystarczające.

Więcej informacji w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

Dalsze leczenie, jeżeli będzie konieczne, będzie zależne od wyników badań obrazowych. W przypadku przepukliny kręgosłupa z pewnością konieczne będzie leczenie rehabilitacyjne.

O objawach oraz leczeniu przepukliny kręgosłupa przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy