Czy to mogą być objawy przepukliny kręgosłupa?

Witam. Kilka dni temu dźwignąłem paczkę z przygarbionej pozycji i poczułem jakby ukłucie w części lędźwiowej kręgosłupa. Od tamtej pory czuję ból. Rano po przebudzuniu nie boli prawie wcale lecz ból stopniowo narasta w ciągu dnia. Najgorzej jest wieczorem, wczoraj wieczorem ledwo co wstałem z fotela. O normalnym wysiadaniu z auta mogę pomarzyć. Paracatamol nie pomaga wcale, a ibuprofen uśmierza ból. Ból zanika kiedy leżę na plecach. Czy może to być przepuklina kręgsłupa?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból kręgosłupa może mieć bezpośredni związek z przeciążeniem go, ale nie musi oznaczać przepukliny.

Niestety bez badania fizykalnego trudno powiedzieć coś więcej, natomiast proszę pamiętać, że ból wskazuje na stan zapalny w organizmie i konieczne jest jak najszybsze podjęcie leczenia.

Zachęcam do zapoznania się z materiałem dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Proszę zwrócić się do internisty lub do specjalisty – ortopedy. Zadecyduje o dalszej diagnostyce, to jest RTG lub TK czy MRI odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Z pewnością też zaleci stosowanie leków przeciwzapalnych – niestety w takim wypadku paracetamol oraz ibuprofen są niewystarczające.

Więcej informacji w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

Dalsze leczenie, jeżeli będzie konieczne, będzie zależne od wyników badań obrazowych. W przypadku przepukliny kręgosłupa z pewnością konieczne będzie leczenie rehabilitacyjne.

O objawach oraz leczeniu przepukliny kręgosłupa przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.