Czy zapalenie zatok ma wpływ na kręgosłup?

Witam, mam pewien problem. Aktualnie jestem chory prawdopodobnie przewlekłe zapalenie zatok. Chciałbym zapytać jaki ma to wpływ na kręgosłup. Od kilku dni straszliwie mnie boli a mam dopiero 18 lat, boli mnie odcinek lędźwiowy. Nie mogłem go uszkodzić przez wysiłek ponieważ jeszcze nie robiłem w swoim życiu nic bardzo ciężkiego.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko powiązać problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, a zapaleniem zatok. Najprawdopodobniej kłopoty z zatokami i ból kręgosłupa są spowodowane przez zupełnie niezwiązane ze sobą przyczyny. Jednak aby potwierdzić taką tezę, należałoby dokonać dalszej diagnostyki u laryngologa i ortopedy.

Dolegliwość odcinka lędźwiowego może mieć naprawdę wiele przyczyn. Do najpopularniejszych z nich należą: przeciążenie kręgosłupa (wcale nie musi do niego dojść przy ciężkiej pracy), powstawanie stanów zapalnych, schorzenie reumatoidalnego zapalenia stawów, osteoporoza, a nawet w niektórych przypadkach cukrzyca.

Lekarzy zajmującymi się problemami z kręgosłupem jest kilku, może to być ortopeda, neurolog, neurochirurg lub fizjoterapeuta.

Zachęcamy do dalszej diagnostyki, a także do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi zapalenia zatok i bólami kręgosłupa:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.