Co może znaczyć ten ból lędźwi?

Witam mam Piekacy bol w ledzwiach promieniuje na brzuch i biodra i nogi . Co To może znaczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

silny ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa może mieć wiele przyczyn. Do najpopularniejszych schorzeń, powodujących promieniujący ból lędźwi zaliczamy między innymi: choroby nerek (np. kamica nerkowa, zapalenie kłębuszków nerkowych), endometriozę, bolesne miesiączki, schorzenia trzustki, czy zapalenie wątroby. W takich przypadkach należy się udać do lekarza w celu przeprowadzenia odpowiednich badań i wykrycia konkretnej przyczyny.

Bóle lędźwi są też spowodowane czynnikami znajdującymi się w samym kręgosłupie. Bardzo często pojawia się on przy urazach, przeciążeniu kręgosłupa, uszkodzeniu krążka międzykręgowego (potocznie nazywanego dyskiem), czy zmianach zwyrodnieniowych.

Aby dokładnie określić przyczynę, powinna się Pani udać na osobistą poradę lekarską. W przypadku bólu kręgosłupa może to być ortopeda lub neurolog. Powinni oni przeprowadzić ukierunkowane na znalezienie przyczyny bólu badania oraz postawić jednoznaczną diagnozę stanu Pani zdrowia.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który pomoże Pani lepiej zrozumieć problem bólu odcinka lędźwiowego:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.