Co oznacza taki ból okolicy nerki?

Mam 30 lat. Od około tygodnia po nocy czuję ból w okolicy prawej nerki, który około pół godz później przechodzi, w dzień nic się nie dzieje. Myślałam że to wina łóżka lub boku na którym śpię ale to nie to. W nocy często karmię dziecko piersią i śpię często z odkrytymi plecami, czy to może być przez to? Czy mogą być inne powody? Nigdy takich problemów nie miałam ani na nic nie choruję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn opisywanych przez Panią dolegliwości bólowych może być wiele. Po pierwsze, taki stan często jest oznaką nadwyrężenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dochodzi do niego np. przy zmianach zwyrodnieniowych, przeciążeniu, czy osteoporozie.

Jeżeli jednak ból promieniuje od nerki, to może on oznaczać kamicę nerkową. Jest to schorzenie polegające na tworzeniu się kamieni w nerkach, które potrafią zablokować przewód moczowy. Do domowych sposobów radzenia sobie z takim schorzeniem należy: prawidłowe nawadnianie organizmu, a także stosowanie odpowiedniej diety ubogiej w mięso i sól.

Zalecamy, aby udała się Pani do nefrologa bądź też ortopedy, którzy za pomocą odpowiednich badań będą w stanie postawić jednoznaczną diagnozę stanu Pani zdrowia.

W wolnej chwili zachęcamy do przeczytania naszego artykułu dotyczącego kamicy nerkowej:

https://portal.abczdrowie.pl/kamica-nerkowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.