Czy mogę wypić piwo stosując lek Elicea?

Dzień dobry, od 6 miesiecy przyjmuje lek Elicea w zwiazku z zespolem leku uogolnionego. Czy podczas terapi mozna raz na tydzien pozwolic sobie na wypiecie piwa czy dwoch? Czy alkohol jest kategorycznie zabroniony?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku Elicea nie wykazano interakcji leku z alkoholem, jednak tak jak w przypadku przyjmowania innych medykamentów nie zaleca się jednoczesnego przyjmowania tabletek oraz spożywania alkoholu. Może to bowiem doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych lub osłabienia właściwości terapeutycznych leku.

Prawdopodobnie jedno czy dwa piwa spożyte w ciągu tygodnia nie powinny wpłynąć na działanie leku Elicea, jednak warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem, który zna historię Pańskich zaburzeń.

Pomocne mogą okazać się również odpowiedzi na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-przyjmowania-leku-elicea-mozna-pic-alkohol, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jesli-biore-elicee-moge-brac-ibuprom.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.