Czy te tabletki można bez problemu łączyć?

Dzień dobry. Mam złożony problem. Od 20 lat choruje na astmę oskrzelową przyjmuje leki wziewne seretide alvesco atrovent ventolin stan poprawny. Rok temu przez rwe barkową wykryto przepukline kregow szyjnych. Jest wskazanie do operacji ale na razie nie mam dolegliwości i jestem po rehabilitacji. Miesiąc temu zachorowałam na covid który przebylam łagodnie. Po nim nagle wystąpiły skoki ciśnienia i szybkie tętno. Po wielu konsultacjach ustalono 1x rano polpril 2.5mg oraz concor cor 1.25 i jest w normie. Podwyższa się przy nerwach i lęku wdrożono więc 2x lexotan 3mg i 1x lerivan na noc. Stan poprawił się w miarę. Nagle doznałam silnych bóli lędżwiowych (rwa?) i wdrożono milgamma 100 drażetki, olfen zastrzyki (10 skończyłam już) ale nadal boli. Oprócz tego biorę lek na chlesterol romazic 5mg wieczór. W związku z tym chciałam zapytać czy: 1. Czy te tabletki można łączyć ze sobą codziennie? 2. Czy na ból można zastosować jakikolwiek lek przeciwzapalny (żel maść plaster) przy lekach na nadciśnienie? Czy nie spowoduje to wzrostu? 3. Czy i jak długo stosować plastry rozgrzewające (trochę pomagają). 4. Dlaczego mam lekko zaniżony sód i co zrobić? 5. Kiedy mogę się zaszczepić dawka przypominająca (1szczepienie J

Dzień dobry. Mam złożony problem. Od 20 lat choruje na astmę oskrzelową przyjmuje leki wziewne seretide alvesco atrovent ventolin stan poprawny. Rok temu przez rwe barkową wykryto przepukline kregow szyjnych. Jest wskazanie do operacji ale na razie nie mam dolegliwości i jestem po rehabilitacji. Miesiąc temu zachorowałam na covid który przebylam łagodnie. Po nim nagle wystąpiły skoki ciśnienia i szybkie tętno. Po wielu konsultacjach ustalono 1x rano polpril 2.5mg oraz concor cor 1.25 i jest w normie. Podwyższa się przy nerwach i lęku wdrożono więc 2x lexotan 3mg i 1x lerivan na noc. Stan poprawił się w miarę. Nagle doznałam silnych bóli lędżwiowych (rwa?) i wdrożono milgamma 100 drażetki, olfen zastrzyki (10 skończyłam już) ale nadal boli. Oprócz tego biorę lek na chlesterol romazic 5mg wieczór. W związku z tym chciałam zapytać czy:

1. Czy te tabletki można łączyć ze sobą codziennie? Tak

2. Czy na ból można zastosować jakikolwiek lek przeciwzapalny (żel maść plaster) przy lekach na nadciśnienie? Tak

3. Czy i jak długo stosować plastry rozgrzewające (trochę pomagają). Nie ma ograniczeń

4. Dlaczego mam lekko zaniżony sód i co zrobić? Ta kwestia wymaga analizy wyników

5. Kiedy mogę się zaszczepić dawka przypominająca? 30 dni po wyzdrowieniu z covida