Czy te wyniki TSH mogą świadczyć o chorobie Hashimoto?

Szanowni Państwo, Od listopada 2016 mam podwyższony poziom TSH. W lutym okazało się, że jest ono na poziomie 6.85. Pani doktor kazała zrobić ATG (11.7) i ATPO (9.6). Dostałam do brania pół tabletki Letroxu 75mg. Po 12 tygodniach brania tabletek byłam znów na badaniu krwi i wtedy TSH wyszło mi 9.48 natomiast ATPO - 13.6 a ATG było z oznaczeniem <10. Otrzymałam od Pani Doktor Letrox 75mg ale już całą tabletkę i czekam 12 tygodni na kolejną kontrolę. Czy to Hashimoto? Z góry dziękuję.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Wyniki wskazują na niedoczynność tarczycy. Polecam konsultację dietetyczną i oczywiście endokrynologiczną. Badanie uzupełniajace poziomu wit. D, B, Fe wraz z ferrytyną, USG tarczycy.

Pozdrawiam