Wyniki badań TSH, FT4 w 11 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 11 tygodniu ciąży, od kilku lat konsultuje swoje wyniki u endokrynologa. Najświeższe wyniki: TSH 3,348(0,550-4,780) FT4 14,21 (11,5-22,7) ATG 394,80 (0,0-60) ATPO >1300,00 (0-60) Lekarz przepisał mi letrox 50mg raz dziennie od roku podejrzewa u mnie hasimoto - lecz dopiero w czasie ciąży włączył lek. Chciałam się dowiedzieć czy tak bardzo zawyżone wyniki ATG i ATPO powinny mnie martwić? Oczywiście będe pod kontrolą lekarza do końca ciąży i w dalszych etapach. pozdrawiam Anna

Ma Pani chorobę Hashimoto czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy z prawidłowym hormonem TSH i leczenie jest konieczne dopiero w ciąży
"Chciałam się dowiedzieć czy tak bardzo zawyżone wyniki ATG i ATPO powinny mnie martwić?" będą podwyższone zawsze, nie ma leczenia tylko uzupełnienie hormonów tarczycy. To choroba łagodna oraz u wielu milionów w całym świecie