Czy ten kaszel to jakiś objaw?

Hej! Mam 20 lat, od 4 lat palę papierosy, zgłaszam się z zapytaniem.. Rodzina paliła od 15 lat w mieszkaniu, więc przez ten czas wdychałem ponad 4 tysiące substancji z tytoniu, od miesiąca Pojawił się u Mnie suchy kaszel, od rana do wieczora non stop.. U lekarza nie byłem bo stwierdzam fakt że to zwykły kaszel palacza, Tata niedawno zachorował na raka płuc przez ponad 30 lat palenia, Moje pytanie brzmi czy ten kaszel to jakiś objaw, czy mogę spokojnie spać.. Pozdrawiam! :)

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

niepokojące - zarówno u osób niepalących, jak i u palaczy - jest nagłe pojawienie się kaszlu lub też zaostrzenie dotychczas występującego kaszlu. Ogólnie przyjmuje się, że utrzymywanie się powyżej wymienionych problemów przez okres dłuższy niż dwa tygodnie powinny skłonić pacjenta do odwiedzenia lekarza. U Pana kaszel utrzymuje się już przez od miesiąca, dlatego też warto byłoby skonsultować się ze specjalistą.