Czy ten lek można brać e ciąży i przy staraniach o dziecko?

wykonywane miałam badanie eeg i opis jet następujący czynność podstawowa prawidło zorganizowana przetrzennie.W przednich okolicach mózgu obecna niskonapięciowa czynność beta w tylnych okolicach rejestruje sie czynność alfa 11c.s i ampl.do 40 uV.RZ obecna. Podczas fal FS obecne symetryczne wodzenie rytmów. HW bez wplywu na przebieg krzywej patologi napadowej i ogniskowej nie zarejestrowano. Zapis w granicach normy. lekarz prowadzący mnie na podstawie tego wyniku rozpoznał w 95% padaczke i dal lek lamitrin a chce zajsc w ciąże,i kieruje zapytanie czy lek ten mozna jesc w ciazy i starajac sie o dziecko

Witam! Analizując opis badania EEG, który Pani przedstawiła, należy uznać, że zapis jest prawidłowy. Jednak badanie EEG jest tylko badaniem dodatkowym i na podstawie jednego badania, bez uwzględnienia obrazu klinicznego nie można stawiać rozpoznania. Lamitrin nie należy do tych najgorszych "p/padaczkowców", są zdecydowanie gorsze. Lekarz leczący jest tylko człowiekiem i ma prawo się mylić lub błędnie zafiksować - wskazana konsultacja u innego specjalisty. A może leczenie farmakologiczne w ogóle nie jest potrzebne? Życzę rozwagi w podejmowaniu życiowych decyzji. W. Łuczkowski.