Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

preparat leczniczy Dostinex stosowany jest w przypadku zaburzeń miesiączkowania, hiperprolaktynemii, podczas leczenia gruczolaka przysadki oraz w celu zatrzymania laktacji.

Lek Dostinex nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych, dlatego można stosować te dwa środki bez obaw o zajście w ciążę lub obniżenie skuteczności antykoncepcji. Warto jednak poinformować lekarza o zażywaniu obu leków, gdyż może to być związane ze zmianą zaleceń.

Potwierdzeniem są słowa specjalistów skierowane do innych użytkowników naszego serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dostinex-oslabia-dzialanie-antykoncepcji, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazywanie-leku-dostinex-a-przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dostinex-obniza-skutecznosc-sylvie-20.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty