Czy ten szampon można tak często stosować?

Witam, mam problem z łojotokowym zapaleniem skóry głowy. Ostatnio kupiłem szampon Pirolam, myłem głowę tym szamponem tak jak napisane w ulotce 3x w tygodniu przez cztery tygodnie i po ŁZS nie było śladu. Potem wg ulotki powinno się używać szamponu 1x tygodniu i tak robiłem, ale po dwóch tygodniach problem wrócił. Dlatego chciałem zapytać czy Pirolam można stosować cały czas 3x w tygodniu czy może być to szkodliwe?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro producent szamponu Pirolam w ulotce dołączonej do produktu zaleca takie postępowanie, to najlepiej byłoby stosować się do jego zaleceń.

Być może stałe stosowanie szamponu trzy razy w tygodniu może doprowadzić do podrażnienia bądź innych skutków ubocznych. Jeśli produkt używany w takiej częstotliwości nie spełnia Pańskich oczekiwań, to warto ten temat poruszyć podczas wizyty u dermatologa.

Być może lekarz zaleci Panu inną kurację w celu zwalczenia łojotokowego zapalenia skóry głowy.

Inne pytania o szampon Pirolam znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ciazy-mozna-myc-glowe-pirolam,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-karmiac-piersia-moge-uzywac-szamponu-przeciwlupiezowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-lupiez-u-9-letniego-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.