Czy ten szum w lewym uchu może być spowodowany problemem ze stawem skroniowo-żuchwowym?

Witam serdecznie, problem polega na szumie w lewym uchu (od roku). Jest to delikatny dźwięk utrudniający zasypianie. W ciągu dnia bardzo słabo słyszalny ze względu na tło akustyczne. Szum się nasila z uwagi na zmęczenie,nieprzespaną noc. Brak dolegliwości bólowych głowy,ucha itp. Wykonane MRI głowy i kątów mostkowo-móżdżkowych-brak guza. Wykonano tomografię ucha-bez zarzutu. Zrobiono badania krwi (w tym lipidogram, marker cukrzycy itp.) - wszystko-ok. RTG odcinka szyjnego kręgosłupa, Doppler tętnic szyjnych, próba błędnikowa, audiogram, tympanomerie- wszystko ok. Zauważyłem, ze gdy cofam szczękę szum się nasila, podobnie przy zaciśnięciu zębów. Ponadto po wlozenie palców do ucha i ruszaniu żuchwą słyszę duże trzaski właśnie w lewym uchu. Moje pytanie czy to szum w lewym uchu może być spowodowany problemem ze stawem skroniowo żuchwowym? Do kogo mam się skierować? Czy jest szanse ze ten pisk kiedyś ustanie? Pozdrawiam

Jaki wywiad ? Konieczna pełna konsultacja . Możliwa patologia stawu skroniowo-żuchwowego... DO ORTODONTY; Poradni patologii zgryzu, .Ważne objawy , ogólny stan zdrowia, sprawność, tryb życia i pracy , aktywność, krążenie, ciśnienie krwi, nawodnienie etc Czy były urazy , cieżka praca fizyczna, nadwaga, ?? Jaki nastrój ? stresy? Jaki wywiad rodzinny?? Pozdrawiam i zapraszam .