Czy ten uraz może być groźny dla taty?
Dzien dobry. Mój tata ma 66 lat. Przewrocil się i uderzył glowa w plytki. Stracił przytomność zabrała go karetka. Mamy covida zero odwiedzin i kontaktu. Od lekarza przez telefon dowiedzialam się ze tata ma peknieta czaszke i niewielkie krwiaki . Na kolejnym tk pokazało ze krwiaki powiekszyly się ale niewiele. Z tata od 3 dni jest slaby kontakt tak mówi lekarz. Czego mogę się spodziewać. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
ciężko powiedzieć, czego konkretnie można się spodziewać w takiej sytuacji. Wiedzę na ten temat posiada wyłącznie lekarz, który zna stan pacjenta, widzi jego reakcje oraz samopoczucie. Nie jesteśmy więc w stanie odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie. Proszę próbować do skutku kontaktować się z lekarzem, aby udzielił Państwu wyczerpujących informacji na temat stanu zdrowia taty.
Złamanie kości czaszki jest skutkiem uderzenia głową o twardą powierzchnię. W takiej sytuacji może dojść do powstania krwiaka oraz wielu innych poważnych konsekwencji. Rokowania zależne są w głównej mierze od ewentualnych uszkodzeń, jakie powstały na skutek urazu. Jeśli krwiaki będą uciskały mózg, konieczne może być leczenie neurochirurgiczne.
Więcej na temat urazów głowy przeczytać można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/urazy-glowy.