Czy ten wynik anty TPO może świadczyć o jakiejś chorobie?

Witam, odebrałam dzisiaj wyniki badań anty TPO 17,5 (norma 5-35) anty TG 10,8 (norma 10-115). Wiem, że wyniki mieszczą się w zakresie norm referencyjnych. Jednak martwi mnie wynik anty TPO ponieważ wydaje mi się, że u osoby zdrowej nie powinno być ich wcale. Czy ten wynik może świadczyć o jakieś chorobie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki w granicach normy, anty TPO mogą występować także u osoby zdrowej.
Pozdrawiam