Czy ten wynik świadczy o padaczce?

Witam, nie miałam nigdy żadnych ataków padaczkowych jedyne moje objawy to zawroty głowy i objawy towarzyszące tęzyczce ( drętwienie języka, wyginanie sie kciuka, migreny itp.) (jestem też w trakcie diagnostyki tęzyczki. Dzisiaj odebrałam wynik eeg neurolog stwierdził, że to padaczka, czy ten wynik przesądza o padaczce ? W zapisie spoczynkowym występuje średnio i niskonapięciowa czynność podstawowa alfa 9-10/s przemieszana z rozsianymi falami theta 5-7/s. Na tym tle rejestruja się często ogniskowe, różnomiejscowe i uogólnione wyładowania średnio i wysokonapięciowe fal ostrych, nieregularnych fal wolnych 3-5/s i zespołów fali ostrej z wolną, trwające 0,5-1-1,5 sekundy. Rz zaznaczona. Hw i Fs nie nasilają zmian. orzeczenie: zapis ze zmianami uogólnionymi oraz z częstą, ogniskową i uogólnioną czynnością napadową. czy wynik przesądza o padaczce?

Witam! Powtórzyłbym kilkakrotnie badanie EEG, najlepiej na różnych aparatach. EEG jest mało selektywnym badaniem: u pewnego odsetka ludzi zdrowych stwierdza się patologię w EEG, ale także pewien odsetek chorych ma badanie mieszczące się w granicach normy. Stawiając tego typu rozpoznanie należy pamiętać, że łatwiej je postawić niż się z niego wycofać. Pozdrawiam W. Łuczkowski.