Czy ten zapis eeg jest niepokojący?

Dzień dobry! Prosiłbym o pomoc w interpretacji zapisu EEG: "Zapis nieprawidłowy z powtarzającymi się wielokrotnie 1-2 sek uogólnionymi seriami fal wolnych 3-6Hz o amplitudzie wyższej od tła z okresową tendencją do nadmiernej synchronizacji. Czynność podstawową stanowi niskonapięciowa Alfa i beta 10-20Hz. Rz- brak. HV i RB- nie nasilają zmian." Jestem kobietą, w wieku 36 lat. EEG zlecone zostało przez neurologa w celu rozpoznania prawdopodobnie migrenowych bólów głowy. Wynik mnie trochę przeraził, a następna wizyta u neurologa dopiero w marcu 2020 roku... Są podstawy do obaw? Z góry każdemu dziękuję za odpowiedź! Michalina

Z opisu niewielkie zmiany w EEG, bez cech napadowych, częste w migrenie. Dla migreny ważny wywiad, rozpoznanie, zapisywanie ataków; analiza dotychczasowego leczenia, wyników wykonanych badań laboratoryjnych i dobra pełna konsultacja neurologiczna; Optymalne dobranie skutecznego leczenia doraźnego, przerywającego ataki migreny . Przy częstych atakach, warto rozważyć leczenie profilaktyczne Pozdrawiam i zapraszam