Czy ten zapis EEG może wyjaśniać dlaczego mam takie doleglwiości?

Proszę o interpretację poniższego zapisu EEG. "W zapisie rejestruje się średnionapięciowa, względnie regularna czynność alfa o amplitudzie do 45 mV i częstotliwości 9c/sec z domieszką dość znacznej ilości fal wolnych theta. Reakcja O-Z widoczna. Na tle tej czynności rejestrują się napadowo fale ostre, zespoły fala ostra- wolna mające charakter uogólniony. HW wyraźnie zwiększa odsetek czynności wolnej. Wnioski: zapis EEG nieprawidłowy ze zmianami rozlanymi i napadowością uogólnioną o morfologii j.w. Czy taki zapis może wyjaśniać dlaczego dość często podczas rozmowy tracę wątek, zapominam co chciałam powiedzieć lub o co zapytać, doświadczam uczucia pustki w głowie? Dziękuję i pozdrawiam

Witam! Z przedstawionego przez Panią opisu badania EEG Można wyciągnąć wniosek, że jest dość typowy dla obniżenia progu pobudliwości drgawkowej, czyli może przemawiać za rozpoznaniem padaczki. Dość charakterystyczny element "iglica-fala wolna" często obserwujemy w napadach nieobecności, czyli jakby sekundowych "zawieszeniach się" w trakcie codziennego funkcjonowania. Jednak opisane przez Panią dolegliwości mogą także pojawiać się przy nadmiernie przerzutnej uwadze, zaburzeniach nerwicowych, zmianach hormonalnych (menopauza), związanych z wiekiem "spowolnieniach"reakcji emocjonalnych itp. Niezależnie od pochodzenia można spróbować od niewielkich dawek Pregabaliny (lek o działaniu przeciwdrgawkowym, przeciwlękowym i niwelujący bóle neuropatyczne) - powinno się poprawić. Ewentualnie można również skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego i poprzez badania testowe określić profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego i inne - w zależności od uzyskanych wyników podjąć dalsze postępowanie. Powodzenia W. Łuczkowski.