Czy teraz już mogę uprawiać seks w 23. tygodniu ciąży?

23tydz ciazy,dlugosc szyjki to 4 cm. W pierwszej ciazy,miałam zakładany szew na szyjke,obecnie niema takiej potrzebny. Wczoraj bylam u ginekologa,szyjka ma dobrą długość jest zaokraglona,zamknięta,wszystko jest ok :) czy teraz mogę już uprawiać sex mężem? Do tej pory sie wstrzymywalismy,żeby byc pewnym że z szyjka będzie wszystko ok,ale juz po 6 mac abstynencji troszke nam brakuje stosunku. Czy juz jest to mozliwe ??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najlepiej będzie jeśli w takim wypadku skontaktuje się Pani ze swoim lekarzem prowadzącym (np. telefonicznie). On ma pełny obraz Pani stanu i dotychczasowego przebiegu ciąży i będzie mógł stwierdzić czy są jakieś przeciwwskazania. W takim przypadku porada internetowa lekarza, który nie zna Pani osobiście jest niestety bezwartościowa...