Czy to borelioza u 12-latka?

.Przy rutynowej kontroli krwi 12 latka zaproponowano nam wykonanie testu elisa 3 generacji(wynik Igm 12.2- dodatni)wbc 4.1(4.7-9,6),lym% 51(17-48)gran%42.40(43-76),granulocyty kwadochlonne 7(1-4),neutrofile segmentowe35(45-68) na podstawie testu elisa dostaliśmy antybiotyk na 30 dni,doxyckline. 4 tygodnie od antybiotyku wykonaliśmy kontrolne badania w teście elisa wynik spadł do 8,ale wbc jest niskie 4.15. Czy to bolerioza,czytałam,ze testy elisa sa zawodne,syn ma powiekszone wezly(odczynowousg

Podwyższone IGM świadczy o świeżym zakażeniu boreliozą. Trzeba więc skutecznie leczyć co wcale nie jest łatwe a wyleczenie niepewne. W pierwszym etapie leczenie jest skuteczniejsze więc koniecznie leczyć nawet jak mamy wątpliwośc co do testu bo im później tym trudniej wyleczyć.