Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik testu Elisa a borelioza

Witam Męża w czerwcu 2013 ukąsił kleszcz, na poczatku lipca wyszedł rumień, brał antybiotyk doxycykline 4,5 tygodnia, pod koniec leczenia test wykazał, brak oznak boleriozy, tak okresliła Pani doktor. Na początku stycznia zrobiliśmy test Elisa IgM 53,41 dodatnie, IgG 10,26 ujemne. Proszę o informację czy mąż jest nadal chory, i co dalej robić, czy leczyć czy tylko powtarzać badania... Mieszkamy w Irlandii tutejsi lekarze nie bardzo znają się na tej chorobie, dziekuję i pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, w diagnostyce boreliozy znaczenie mają przede wszystkim objawy kliniczne, jednak utrzymywanie się dodatnich IgM może świadczyć o aktywności choroby. Zalecany jest w tej sytuacji kontakt z lekarzem chorób zakaźnych i ew. powtórzenie leczenia antybiotykami.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy