Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wątpliwy wynik testu ELISA na boreliozę

Mam 33 lata. Właśnie odebrałam wynik testu ELISA na boreliozę. Oto moje wyniki: IgM 20 BBU/ml (niskododatni), IgG ujemny. Chciałabym zaznaczyć, że nie przypominam sobie, abym miała kontakt z kleszczem, nie miałam również rumienia. Czuję się dobrze. Czy jestem chora? Czy to możliwe, abym była chora na boreliozę? Testy robiłam ze względu na to, iż to były badania wstępne. Byłam u lekarza medycyny pracy i prawie wymusiłam na nim antybiotyk. Dał mi skierowanie do poradni chorób zakaźnych, ale wyobraźcie sobie, że dopiero w przyszły poniedziałek są robione zapisy na przyszły rok!!! Paranoja!!! Bardzo proszę, czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na moje pytanie. Zaczynam się naprawdę bać...

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Myślę, że nie ma powodu do niepokoju. Wynik jest wątpliwy, a ponadto nie leczy się odczynów serologicznych, lecz objawy. Proponowałabym powtórzenie badania za 3-4 tygodnie i obserwowanie, czy nie pojawią się niepokojące objawy - rumień wędrujący czy objawy grypopodobne.

Specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy