Czy to dobry wynik? Toxoplazma gondii przeciwciała w kl. IgG 13,00 IU/ml

Toxoplazma gondii pPrzeciwciała w kl. IgG 13,00 IU/ml. Mam taki wynik. Czy jest dobry? Mam problemy ze zdrowiem trochę, więc się martwię, zaznaczam, że nie jestem w ciąży.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wynik przeciwciał przeciwko antygenom T. gondii w klasie IgG podany powyżej, według przyjętych norm (niektóre laboratoria mają inne normy) jest dodatni. Jednak w związku z tym, że jest bardzo słabo dodatni, należy uznać, że kontakt z toksoplazmozą wystąpił przed laty. Nie jest potrzebna dalsza diagnostyka w tym kierunku. Nie podano niestety informacji na temat dolegliwości, objawów, historii choroby i przyczyny wykonania badania, dlatego też nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć o tym przypadku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.