Wyniki badań przeciwciał przeciwko gliście ludzkiej i toksoplazmozie

Proszę o interpretację wyników badań, nie ma na nich podanych norm: P/c. p. gliście ludzkiej IgG P/c. p. gliście ludzkiej IgG 4,795 NTU; Toxoplazma gondii Przeciwciała w kl. IgG 490,60 IU/ml; Toxoplazma gondii Przeciwciała w kl. IgM 0,340 S/CO; Cytomegalowirus (CMV) Przeciwciała w kl. IgG 137,100 U/ml; Cytomegalowirus (CMV) Przeciwciała w kl. IgM 0,397 S/CO; Candida – antygen krążący Candida - antygen krążący <62,5 pg/ml. Bolą mnie stawy, mięśnie, jestem ciągle zmęczona.

Magdalena StusiĹska

Najprawdopodobniej przechorowała Pani toksoplazmozę i zakażenie CMV. Jeśli chodzi o glistę- do jej stwierdzenia potrzeba dodatkowych badań, nie można oprzeć się tylko na przeciwciałach.
Powodów bólu stawów może być wiele- na przykład borelioza, choroby reumatoidalne lub schorzenia autoimmunologiczne- wymaga to dalszej diagnostyki.