Czy to jest dobry wynik testosteronu?

Dzień dobry jestem mężczyzną i mam 42 lata mój wynik testosteronu 427 czy jest dobry

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie napisał Pan w jakich jednostkach podany został wynik badania, natomiast standardowo przyjmuje się, że normy dla tego hormonu u mężczyzn przed 45. rokiem życia (później stopniowo poziom testosteronu będzie spadał) wynosi 230-345 ng/dl (lub 8 - 12 nmol/l czy 2,3 - 3,4 ng/ml). Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-testosteron.

Zatem w Pana przypadku te normy prawdopodobnie zostały przekroczone – trudno powiedzieć dlaczego, natomiast powinien Pan skonsultować się z lekarzem, który skierował Pana na badanie poziomu testosteronu we krwi.

Jeśli jest Pan zainteresowany, to o testosteronie przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/testosteron.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.