Czy to jest poważny zabieg?

Proszę o poradę, mam zdiagnozowaną torbiel w zatoce szczekowej, pod wpływem leczenia sterydami : metmin i flixonase zmniejszyła się o 2/3. Zbliża.mi się również termin zabiegu fess.Czy to poważny zabieg, nigdy nie miałem.narkozy, obecnie dolegliwości ze strony zatok są minimalne czy ryzykować zabieg??

Prawdziwa torbiel to przewlekła uwapniona zmiana z reguły zębopochodna rosnąca wiele lat. Żadna torbiel nie zmniejszy się po leczeniu sterydami do nosowymi ani też też pod wpływem innych leków. To nie torbiel to prawdopodobnie zwiewny polip po katarach nosa i zatok. Tak czasami radiolodzy opisują polipy. Nie operuj się póki co. Przyślij rtg zatok czy TK zatok albo przyjedź z tymi płytami